Amy Winehouse ölümünün dokuzuncu yıl dönümünde anılıyor

GERİDE ŞARKILARI KALDI 

Tıpkı kendisinden önceki efsane müzisyenler Kurt Cobain, Jimi Hendrix, Janis Joplin, Jim Morrison gibi 27 yaşında hayata veda etmişti Amy Winehouse. Buğulu sesiyle bir daha şarkılarını söyleyemeyecekti.

ÖLÜMÜNÜN DOKUZUNU YILINDA ANILIYOR 

Eşine az rastlanır bir ses rengine sahip bir yorumcu olan Winehouse, ölümünün dokuzuncu yılında anılıyor. Biz de hem onu hem de inişli- çıkışlı hayatını hatırlayalım istedik. 

MÜZİK SEVGİSİ ANNEDEN 

14 Eylül 1983 yılında, kendisiyle aynı müzik sevgisini paylaşan eczacı bir annenin ve taksi şoförü bir babanın kızı olarak, Londra’nın kuzey bölgesindeki Southgate’te dünyaya geldi.

KÜÇÜK YAŞTA CAZ MÜZİĞİYLE İLGİLENMEYE BAŞLADI 

Southgate’in varoşlarında büyüyen Winehouse, çoğu caz müzisyeni olan akrabalarının da etkisiyle müzikle ilgilenmeye başladı. Eğitimine Southgate School’da başlayan Winehouse, daha sonra Ashmole School’a gitmek için okulundan ayrıldı.

KÖTÜ ALIŞKANLIKLAR 

13 yaşına geldiğinde ilk kez kendi gitarına sahip oldu ve bir sene içinde kendi bestelerini yapmaya başladı. Bu yıllar aynı zamanda Winehouse’un uyuşturucuyla tanışmaya başladığı yıllar oldu.

2003’TE FRANK ALBÜMÜ GELDİ 

20 Ekim 2003 yılında, yapımcılığını Salaami Remi’nin üstlendiği albümü “Frank” albümü yayınlandı. Genel olarak caz etkileşimlerinin yer aldığı bu albümdeki bestelerin tamamının yapımında Winehouse’da etkin rol üstlendi.